GABU MILFORD

Od 15ti let jsem studovala umění a v roce 2019 jsem završila 13 let studia bakalářským titulem na pražské UMPRUM. Sice jsem studovala animaci, ale vždycky jsem tak nějak navrhovala, šila a vymejšlela něco s textilem. No a tak to dneska dělám. Protože máš dělat to, co tě baví!

Začala jsem Střední uměleckou školou Václava Hollara, potom jsem byla přijata na Vyšší odbornou školu Václava Hollara, ale tu jsem nedokončila, protože už mě to táhlo pryč a tak jsem něco přes rok strávila v kanadském Torontu. Sice mi to trhalo srdce, ale vrátila jsem se, abych mohla studovat na UMPRUM v Praze… No a po roce zpátky v Praze jsem potkala svýho osudovýho Kanaďana Dana (ne, nepřivezla jsem si ho). Bez něho bych tohle všechno nikdy nedělala, on je moje ohromná podpora. Ale tak jasně, rodina a kamarádi taky 🙂

Posláním značky Gabu Milford je Tě rozesmát. Využívám dvojsmysly, své ilustrace, přesmyčky, taky trochu toho našeho českého kosočtverce (ve světě ho totiž nikdo nezná) a tak podobně. Je prokázáno, že zanechávají kolemjdoucím úsměv na tváři! Textil, který objednávám, je eco-friendly v každém ohledu (o tom si můžeš přečíst níže). I tisk je eko. Našité kapsy jsou recyklací let minulých, jelikož mamka 💙, která je moje švadlena, má doma pekelnou zásobu starých pokladů. Taky nakupuju látky na doplňky na našich cestách s Danem. Každý kus oblečení je originál. Se sítotiskem tisknu sama a některé prvky ještě maluju ručně. Zatím jsem na všechno sama, tak na to prosím berte ohled 🐰.

Pokud máte otázky nebo připomínky, pište na Gabu Milford Facebook stránku nebo na e-mailovou adresu gabu@gabumilford.com.

Vaše Gabu Milford