GABU MILFORD

Od 15ti let jsem studovala umění a v roce 2019 jsem završila 13 let studia bakalářským titulem na pražské UMPRUM. Sice jsem studovala animaci, ale vždycky jsem tak nějak navrhovala, šila a vymejšlela něco s textilem. No a tak to dneska dělám. Protože máš dělat to, co tě baví!

Začala jsem Střední uměleckou školou Václava Hollara, potom jsem byla přijata na Vyšší odbornou školu Václava Hollara, ale tu jsem nedokončila, protože už mě to táhlo pryč a tak jsem něco přes rok strávila v kanadském Torontu. Sice mi to trhalo srdce, ale vrátila jsem se, abych mohla studovat na UMPRUM v Praze… No a po roce zpátky v Praze jsem potkala svýho osudovýho Kanaďana Dana (ne, nepřivezla jsem si ho). Bez něho bych tohle všechno nikdy nedělala, on je moje ohromná podpora. Ale tak jasně, rodina a kamarádi taky 🙂

Posláním značky Gabu Milford je Tě rozesmát. Využívám dvojsmysly, své ilustrace, přesmyčky, taky trochu toho našeho českého kosočtverce (ve světě ho totiž nikdo nezná) a tak podobně. Je prokázáno, že zanechávají kolemjdoucím úsměv na tváři! Textil, který objednávám, je eco-friendly v každém ohledu (o tom si můžeš přečíst níže). I tisk je eko. Našité kapsy jsou recyklací let minulých, jelikož mamka 💙, která je moje švadlena, má doma pekelnou zásobu starých pokladů. Taky nakupuju látky na doplňky na našich cestách s Danem. Každý kus oblečení je originál. Se sítotiskem tisknu sama a některé prvky ještě maluju ručně. Zatím jsem na všechno sama, tak na to prosím berte ohled 🐰.

Pokud máte otázky nebo připomínky, pište na Gabu Milford Facebook stránku nebo na e-mailovou adresu gabu@gabumilford.com.

Vaše Gabu Milford

KVALITNÍ TRIKA STANLEY&STELLA

Trika odebírám od belgické značky Stanley&Stella. Jsou vysoce kvalitní, vyráběné ze 100% organické bavlny a jejich perfektní střih NIKDY nedovolí nechtěné “šikmo točené švy” na bocích trik. Firmě Stanley&Stella záleží na podmínkách, ve kterých švadleny a švadleňáci pracují. Výrobci trik jsou pečlivě vybraní na základě kvality, jejich know-how a respektu k dobrým pracovním podmínkám zaměstanců. Stanley&Stella spolupracují se 7mi továrnami v Dháce, mají tam 19 vlastních zaměstanců, kteří spolupracují a dohlíží na výrobu a dodržování dobrých pracovních podmínek každý den.

 Stanley&Stella jsou členem organizace Fairwear foundation.

Fairwear Foundation (FWF) je mezinárodní organizace, která si klade za cíl zlepšit život lidem, pracujícím v oděvním průmyslu. Fairwear Foundation je nezávislá a nezisková organizace, která prověřuje pracovní podmínky v továrnách v 11 zemích v Asii, Evropě a Africe a zajišťuje, aby pracovníci dostávali spravedlivou mzdu, aby pracovali v čistém, bezpečném a příjemném pracovním prostředí. FWF samozřejmě organizuje nezávislé neohlášené audity, aby se ujistila, že jsou standardy skutečně dodržovány.

Členské společnosti se zavazují k implementaci Code of Labour Practices do celého řetězu dodavatelů, který zahrnuje tyto standardy:

  • lidé si vybírají zaměstnání na základě svobodné vůle;
  • vyloučení diskriminace;
  • zákaz práce dětí mladších 15 let;
  • zaměstnanci mají právo vstoupit do odborů;
  • zásada minimálních platů;
  • regulovaná pracovní doba;
  • zdravé a bezpečné pracovní prostředí;
  • právně závazný pracovní vztah.

Více o Stanley&Stella si můžete přečíst zde, bohužel pouze v angličtině.

GABU MILFORD

text is coming soon

T-SHIRTS OF HIGH QUALITY

Stanley&Stella´s manufacturers are carefully selected for the quality of their know-how, their production and their great respect for the working conditions of the employees. Stanley&Stella works with only 7 factories, in order to maintain a privileged relationship. Their 19 local employees based in Dhaka work together with factories every day.

Stanley&Stella collaborates with FairWear foundation, read more about Stanley&Stella and Fair Wear here.