For English text scroll down 🙂

Posláním značky Gabu Milford je rozesmívat lidi díky sítotiskem potištěným a ručně malovaným trikům, tílkům, taškám, batůžkům, kravatám atd… Je prokázano, že zanechávají kolemjdoucím úsměv na tváři a občas to někoho i sblíží náhlou konverzací :). Gabu Milford využívá československého loga pro vaginu, jelikož je to vyloženě naše logo a ve světě ho neznají. Tematikou ale není jen to, hlavní je, aby to nebyla nuda!

Každý kus oblečení je originál. Potištěné sítotiskem nebo ručně malované v Praze. Prosím, perte textil podle pokynů na 30°C.

Pokud máte otázky nebo připomínky, pište na Gabu Milford Facebook stránku nebo na e-mailovou adresu gabu@gabumilford.com.

Podpoř vaginu!

Vaše Gabu Milford

 Gabu Milford´s goal is to make people laugh and to make those wearing these designs the centre of attention. We want to bring a little fun into your life! Gabu Milford makes more designs and a lot of them are in process waiting until they are good enough. Would you like to know what Vagnum is? Magnum ice-cream comes together with the shape of Czech logo for vagina which is a rhombus with vertical line in the middle. It is safe enough for little kids to not get the joke and obvious enough for adults to enjoy hidden fun.

All the clothing is hand-painted or silkscreen printed locally in Prague. Whether hand painted or silkscreen printed, the clothing is high quality and will last wash after wash. Please follow the guideline and wash on 30°C .

If you have any questions, special requests or are not satisfied, please contact me. Here is my Gabu Milford Facebook page or my e-mail address is gabu@gabumilford.com.

Support vagina!

Your Gabu Milford